AA
Düzce, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün tarımsal faaliyet verilerini paylaştı.Buna göre Düzce'den (AB) ülkelerine yılın ilk çeyreğinde 3 bin 986 Ton iç satışı yapıldı.İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün tarımsal faaliyet verilerini paylaştığı açıklamada, Düzce'nin ocak-şubat-mart aylarında dış satımının büyük bölümünü işlenmiş iç fındığın oluşturduğu belirtildi.Önceki yılın mahsulü de piyasadaÖnceki yılın mahsulünün halen iç ve dış pazarda yoğun şekilde işlem gördüğü anlatılan açıklamada, geçen yıl 9 bin 728 ton fındık ihracatı gerçekleştiği bildirildi.AB ülkelerine iç fındık ihracatı 4 bin tona yaklaştıAçıklamada, ocakta 2 bin 294, şubatta 541 ve martta 1.151 ton olmak üzere toplam 3 bin 986 ton AB ülkelerine iç fındık ihraç edildiği belirtildi.![](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x0/resimler/diger/kok/2024/04/04/660e3bd9b9fb7391__w1200xh675.jpg)