DHA
Gelişen teknolojinin insan hayatını nasıl kolaylaştırabileceğinin güzel örneklerinde biri Giresun'da yaşandıKentte direksiyon eğitmenliği yapan ve hafta sonlarını geçirdiği Sultaniye köyünde besicilikle uğraşan ailesine yardım eden Faruk İlyasoğlu’dan(24) annesi, yamaçta otlayan büyükbaşları ahıra getirmesini istedi.Hayvanları drone ile ahıra topladıBalkona çıkan İlyasoğlu, uçurduğu drone'u hayvanlara yaklaştırıp onları yönlendirerek ahıra gelmelerini sağladı.Annesini şaşırttıİlyasoğlu, yine drone ile kayda aldığı bu anları, hesabından “Her köye gittiğimde inekleri al diyen anneme oturduğum yerden almam şoku” notuyla paylaştı.Görüntüler takipçilerin, yoğun ilgisini görüp, beğeni topladı.
![](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x0/resimler/diger/kok/2024/03/26/6602b96b388f7473__w1200xh1680.jpg)
![](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x0/resimler/diger/kok/2024/03/26/6602b96b2adc2590__w1200xh2219.jpg)
![](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x0/resimler/diger/kok/2024/03/26/6602b96b5327d165__w1200xh1941.jpg)