AA
Teniste Davis Kupası Dünya Grubu 1 play-off serisinde Türkiye, Yeni Zelanda'yı 3-1 yenerek Dünya Grubu 1’e çıktı. Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Yeni Zelanda'nın Auckland kentindeki ASB Tennis Arena'daki organizasyonun ikinci gününde ilk karşılaşmayı Altuğ Çelikbilek-Ergi Kırkın ikilisi ile Marcus Daniell-Fin Reynolds çifti yaptı.Çelikbilek-Kırkın ikilisi, Daniell-Reynolds çiftini 3-6, 6-3, 7-6 yenerek Türkiye'yi seride 2-1 öne geçirdi.Türkiye Dünya Grubu 1'e yükseldiSerinin dördüncü karşılaşmasında Altuğ Çelikbilek, tekler maçında Ajeet Rai'yi 6-3, 6-2’lik setlerle mağlup etti.Bu sonuçla Yeni Zelanda'yı 3-1 yenen Türkiye, eylül ayında düzenlenecek Dünya Grubu 1'e yükseldi.Davis Kupası Dünya Grubu 1 play-off serisinde Türkiye ile arasında dün oynanan iki karşılaşma sonunda ilk gün 1-1'lik eşitlikle bitmişti.![](https://icdn.ensonhaber.com/crop/1200x0/resimler/diger/kok/2024/02/03/65be15a26ccc7343__w1200xh800.jpg)